Hírek
2025. Augusztus 08. 07:51, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
Donald Trump nem köti orosz-ukrán csúcstalálkozóhoz, hogy találkozzon Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump amerikai elnök kész találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel abban az esetben is, ha az orosz államfő nem tárgyal közvetlenül Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel
- az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt újságírói kérdésre.
Donald Trump arra a kérdésre válaszolt nemmel, hogy az amerikai fél orosz-ukrán elnöki találkozóhoz köti-e azt, hogy létrejöjjön az amerikai-orosz csúcstalálkozó.
Dimitrij Poljanszki, Oroszország helyettes ENSZ-nagykövete csütörtökön New Yorkban a világszervezet székhelyén a tervbe vett jövő heti amerikai-orosz elnöki találkozóval kapcsolatban elmondta, hogy a felek megállapodtak a helyszínről, de az egyelőre nem nyilvános. A találkozó céljával kapcsolatban az orosz ENSZ-diplomata úgy fogalmazott, hogy "Oroszország célja mindig a béke és biztonság a világban, és ezek nem változnak, ugyanezt a célt követjük az ilyen fajta egyeztetéseken is".
Farhan Hak, az ENSZ helyettes-szóvivője, szintén New Yorkban, Antonio Guterres ENSZ főtitkár nevében úgy reagált a lehetséges amerikai-orosz csúcstalálkozóra, hogy "meg kell látnunk, mi történik". "Világos, hogy üdvözlünk minden erőfeszítést, ami arra irányul, hogy olyan békét hozzon Ukrajnában, ami összhangban van az ENSZ alapokmányával, a nemzetközi joggal és az ENSZ Közgyűlés, valamint a Biztonsági Tanács határozataival" - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
