2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2013. Október 10. 10:10, csütörtök | Helyi sport

CVSE-KÖZGÉP két aranya a Felnőtt Judo OB-n

Szomszédvár Kecskeméten rendezték az idei első osztályú felnőtt férfi, női OB-t. A legrangosabb hazai viadalon 136 judos lépett tatamira, köztük heten a CVSE-KÖZGÉP színeiben. Bíró Tamás, edző előzetesen 4-5 érmet várt tanítványaitól, akik ennek megfelelően is szerepeltek a versenyen. Az egy szem női versenyző a junior válogatott Keliger Bernadett ezúttal nem fogyasztott, s egy súlycsoporttal fentebb 57kg-ban indult. Első mérkőzését elvesztette, de a visszamérkőzéseken 3 győzelemmel megszerezte a bronzérmet.

A férfiaknál 60kg-ban Majer Tibor ellentmondást nem tűrően leradírozta ellenfeleit a tatamiról, s megszerezte harmadik felnőtt bajnoki címét.

66kg-ban Mester Dániel, amíg az ereje tartott kiválóan judozott a hatszoros bajnok és most is aranyérmes Burjántól csak hosszabbításban kapott ki. Három mérkőzésen győzött, de a bronzmérkőzésre „elfogyott”, s így meg kellett elégedni az ötödik hellyel.

Ugyanígy teljesített 73kg-ban Ungvári Zoltán is, aki szintén három győzelem, két vereséggel az ötödik helyen végzett.

Ebben a súlycsoportban indult testvére az olimpia ezüstérmes Ungvári Miklós is. Miki mozgásán nem látszott, hogy öt hete a Rio-i VB-n elszenvedett szalagszakadása óta csak a konditermet látogatta, esélyt sem adott ellenfeleinek, négy ippon győzelemmel, hetedik felnőtt bajnoki címét nyerte.

A harmadik Ungvári fivér, Attila új súlycsoportjában a 81kg-ban lépett tatamira, ez a kategória volt messze a legerősebb. Attila a paksi, londoni olimpikon Csoknyai László legyőzésével épp hogy fel tudott kapaszkodni a dobogóra. Neki még erősödni kell ebbe a súlycsoportba.

A CVSE-KÖZGÉP 2 arany, 2 bronz éremmel és 2 ötödik hellyel az éremtáblázat 3. helyén zárt.

• A paksi Atomkupa

A nemzetközi judo versenyen 6 ország, 400 judosa lépett tatamira a két nap alatt. A CVSE-KÖZGÉP 10 versenyzője az elvárásoknak megfelelően szerepelt. Sokan döntőztek és a legtöbben csak külföldi riválistól szenvedtek vereséget.

Ifi. leány 40kg: I. Tamasi Szandra

A verseny jó felkészülést lehetőséget nyújtott a közeljövő országos bajnoksági előtt.

fotó: judoinfo.hu