Hírek
2017. Augusztus 02. 11:54, szerda |
Külföld
Forrás: Varga Béla, az MTI tudósítója jelenti:
Csökkentik a munkanap időtartamát a rendkívüli meleg miatt Kárpátalján
A munkanap hosszának egyórás csökkentését rendelte el Kárpátalja területén a rendkívüli meleg miatt szerdától jövő csütörtökig Hennagyij Moszkal, az ukrajnai megye kormányzója
- közölte a Kárpátalja megyei állami közigazgatási hivatal sajtószolgálata. A megyevezető azért döntött a napi munkaidő rövidítéséről, mert Kárpátalja területének nagyobb részén az időjárás-előrejelzés szerint augusztus 2. és 10. között 36 fokos hőség várható, de a déli fekvésű Nagyszőlősi és Beregszászi járásokban 38 fokra számítanak. A kormányzó szerint ilyen nagy melegben nem lehet hatékonyan dolgozni, ez csak légkondicionált helyiségekben lehetséges, amelyekből Kárpátalján kevés van, ezért indokolt a munkarend módosítása a legmelegebb napokra - olvasható a közleményben.
A kieső munkaórákat augusztus végén és szeptember elején kell pótolni, amikor enyhül a hőség. Rendeletében Hennagyij Moszkal azt is javasolja a vállalatok vezetőinek, hogy a munkavégzés során növeljék a szünetek időtartamát, és a munkahelyeken korlátozzák a fokozott biztonságot igénylő műveletek végzését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld
Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt
osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
