Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2018. November 27. 07:30, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csaknem ezer diáknak kellett elhagynia egy fővárosi kollégiumot tűz miatt

Csaknem ezer diáknak kellett elhagynia egy fővárosi kollégiumot tűz miatt

Csaknem ezer embernek kellett elhagynia tűz miatt egy kollégiumot Budapest XI. kerületében, az Irinyi József utcában hétfőn késő este – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-vel.

Azt írták, azért kellett kiüríteni az épületet, mert berendezési tárgyak kaptak lángra körülbelül két négyzetméteren egy konyhában.

A kollégium lakói a fővárosi hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt eloltották a tüzet.

Miután átszellőztették a füsttel telítődött szinteket, a diákok visszatérhettek az épületbe – olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.

2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld

Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak

Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.