Hírek
2019. Július 13. 09:43, szombat | Helyi
Ceglédre érkezik a Szentkorona óriás modellje
A látványos installáció városunk testvértelepüléséről, Székelyudvarhelyről érkezik hozzánk, amely július 17-től - augusztus 17-ig ékesíti majd a Szentháromság szobor körüli parkot.
Az öt méter magas és öt méter átmérőjű installációt Elekes Gyula tűzzománcművész álmodta meg.
A művész évek óta tart gyermekeknek szóló foglalkozásokat melyeken a gyerekek elkészítik a korona kicsinyített mását, s közben megismerik a történetét. A foglalkozások alapján született az óriás modell ötlete.
A modell egyik különlegessége, hogy a korona része átlátszó anyagból készült. "Fantasztikus, már-már szakrális az az élmény, amikor bemész, és a nap átsüt a színes zománcképeken. Egy uralkodó érezhetett hasonlót, amikor a fejére került" - állítja az ötletgazda.
Az installáció belsejében megismerhetjük a korona történetét, megtudhatjuk, hogy a zománcképek kiket ábrázolnak, ők miért fontosak.
A külső részen megismerhetjük a korona kalandos sorsát és a királyokat, akiket megkoronáztak vele.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
