2024. április 27, szombat - Zita

2022. Február 13. 14:00, vasárnap | Helyi sport

Ceglédi győzelem

A Ceglédi KKSE 30-16-ra nyert a Optimum Solar-Békési FKC csapata ellen az NB I/B bajnoki mérkőzés pénteki játéknapján.

(Fotó: Kisfaludi István)

A Cegléd zsinórban három góllal kezdett, míg a pontatlanul dobó és technikai hibákat vétő vendégek részéről csak a 12. percben érkezett először válasz. Úgy tűnt, hogy 4-3-as állásnál rendezik soraikat a békésiek, de egy-egy eladott labda hatására tartósan megmaradt a 2-3 gólos hazai előny (20. p.: 7-5). Sőt, a félidő utolsó harmadában egy négygólos szériával az addigi legnagyobb különbséget alakította ki a hazai csapat (13-6). A félidő végére 14-9 lett az eredmény.

Szünet után a félidei 5 találat gyorsan nyolcra növekedett (17-9), ami visszavetette a látogatók lelkesedését. A ceglédi halóőr Kránitz Zoltánnak bravúrt bravúrra halmozott, a békésiek képtelenek voltak közelebb kapaszkodni. A 46. percben még 6 gólra visszakapaszkodtak a vendégek (21-15), de azután teljes lett a tanácstalanság náluk. Szűk negyedóra alatt már csak egyszer találtak be a vendégek, ellenben kaptak kilencet, így a házigazdák valósággal lelépték őket!

Ceglédi KKSE-Optimum Solar-Békési FKC 30-16 (14-9)