2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2011. Február 14. 11:44, hétfő | Helyi
Forrás: Infó Cegléd

Bravúros rajt a kézilabda NB I/B-ben

A férfi kézilabda NB I/B-ben a tavasz első fordulójában a Ceglédi KKSE Törökszentmiklóson lépett pályára, ahol hatalmas küzdelemben bravúros győzelmet aratott.

Hogy időrendben haladjunk: a sikeres rajtot a csapat a két hónapos bajnoki szünet alatt alapozta meg. A csapat technikai vezetőjétől Borsos Gergőtől megtudtam, rövid volt az aktív pihenő, hiszen már január 3-án elkezdődött a felkészülés. Három héten át az erőgyűjtés volt az edzések célja, majd következett a játékosok által már jobban kedvelt formába hozás időszaka. Több előkészületi mérkőzésre is sor került, melyeken biztató teljesítményt nyújtott a csapat. Új játékos igazolására nem került sor,viszont nem távozott senki sem, így változatlan kerettel dolgozhatott tovább Kökény edző. Az feltétlenül pozitívum, hogy az ősszel sérüléssel bajlódók – Varga, Molnár és Benedek – felgyógyultak, teljes értékű munkát végezhettek. A vezetők nem rejtik véka alá: a jó őszi szereplés után a dobogóra várják a gárdát.

Most pedig nézzük a két szomszédvár hagyományoknak megfelelően óriási csatát hozó találkozójának történéseit: Az edző Kökény István váratlant húzott, a fiatal Benke Viktort kezdőként küldte a pályára, amivel alaposan meglepte a hazaiakat. Az irányító élt a lehetőséggel, eredményes játéka mellett – az első játékrészben ötször talált be a kapuba – társait is jól mozgatta az akciók során. Turák, Dengi és Benedek kiemelkedően védekezett, az ellenfél kapuja előtt pedig Varga is hozta jó formáját. A mérkőzésen végig a ceglédiek vezettek, a hazaiak egyszer sem játszhattak gólelőnyben, erejükből legfeljebb csak a felzárkózásra, egyenlítésre futotta. Másodszor ilyen –amikor egál /24-24/ volt az állás – az 55. percben fordult elő. Néhány perccel korábban pedig - 23-18-as vezetésnél - már úgy tűnt, megvan mind a két bajnoki pont. Nem így történt, mert ekkor néhány ziccer kimaradt, a kapott lehetőséggel pedig jól élt a vendéglátó. A véghajrában előbb Molnár majd Varga szerzett gólt, a Cegléd utolsó, 27. gólját pedig Bíró dobta. Közben a kapuban Erdélyi néhány már-már gólnak látszó lövést védett, ami azt is jelezte, hogy a győzelem kivívásában mindenki kivette a részét, a vendégjátékosok igazi Csapatot alkottak.

Törökszentmiklós – Ceglédi KKSE 26-27 (16-16)

Cegléd: Erdélyi, Lengyel (kapusok), Bíró 3, Pocsai 3, Turák, Kovács, Badenszki, Benedek, Benke 6, Almási, Molnár I. 3, Dengi 4, Tóth N. 1, Varga 7

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 12: 4-7, 17: 7-10, 19: 10-10, 26: 12-14, 33: 16-19, 35: 18-19, 45: 18-23, 51: 22-23, 55: 24-24, 59: 25-27

Az ifjúságiak összecsapása a hazaiak sikerével végződött:

Törökszentmiklós – Cegléd 25-21 A ceglédi gólok közül Pomozi nyolcat, Vígh hatot szerzett

+

A CKKSE a következő mérkőzésén – szombaton 18 órakor (az ifjúságiak 16 órakor kezdenek) – a Hajdúböszörmény gárdáját fogadja a városi sportcsarnokban.

2024. Április 05. 13:36, péntek | Helyi