Hírek
2023. Szeptember 02. 07:42, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Az átlagnál melegebb és csapadékosabb volt az augusztus
Az átlagnál 1 Celsius-fokkal melegebb volt az idei nyár utolsó hónapja, és országos átlagban 75,3 milliméter eső esett, ami 26 százalékkal haladja meg az átlagot.
Az idei augusztus középhőmérséklete országos átlagban 22,1 Celsius-fok volt, ami 1,0 fokkal haladja meg az 1991-2020 közötti évek átlagát, és a 12. legmagasabb augusztusi érték 1901 óta.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hozzátette: a hónap első fele még csaknem 2 fokkal hűvösebb volt a szokásosnál, majd az augusztus második felét tartós hőség jellemezte.
A mostaninál forróbb augusztus vége csak 1992-ben volt a 20. század eleje óta. Az Alföldön többfelé meghaladta a 23 fokot, másutt síkvidéken általában 21 és 23 fok között alakult a havi középhőmérséklet; 20 fok alatti érték csak hegyvidékeken fordult elő - írták.
Az augusztusi csapadék az eddig beérkezett adatok alapján országos átlagban 75,3 milliméter volt, ami 26 százalékkal meghaladja az éghajlati normált, az 59,5 millimétert.
Hozzáfűzték, a csapadék mennyiségében az ország egyes részei között jelentős különbségek alakultak ki, a legcsapadékosabb helyeken, például a nyugati és északi országrészben 150 millimétert meghaladó havi csapadékösszegek is előfordultak, míg a legszárazabb térségekben - például az Alföld délkeleti részén - többfelé 40 milliméter alatt alakult az augusztusi csapadékösszeg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
