Hírek
2021. Október 06. 08:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A várandósság harmadik hónapját még idén betöltő kismamák is jogosultak az szja-visszatérítésre
Azok a kismamák is visszaigényelhetik a személyi jövedelemadójukat, akik év végéig betöltik a várandósságuk harmadik hónapját - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter kedden a kormány Facebook-oldalán.
Novák Katalin a videóban emlékeztetett: jövő februárban körülbelül 1,9 millió, legalább egy gyermeket nevelő szülő kapja vissza a 2021-ben befizetett személyi jövedelemadóját. A kormány ezzel 600 milliárd forintot ad vissza a magyar családoknak - emelte ki.
Tudatta: az egyedülállók és a vállalkozók is jogosultak az szja-visszatérítésre. Főszabály szerint mindenki automatikusan kapja majd meg a visszatérítést - tette hozzá a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
