Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2012. Április 13. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A rövid séták enyhíthetnek a hasnyálmirigy rákosok fáradtságérzetén

A rövid séták enyhíthetnek a hasnyálmirigy rákosok fáradtságérzetén

Egy új tanulmány azt állítja: a rendszeres séta segíthet a hasnyálmirigy rákos betegek fáradtságérzetén.

A kutatásban 102, 66 és 67 év közötti olyan fehér bőrű nőt és férfit vizsgáltak, akiket rákkal műtöttek. A pácienseket, mielőtt kiengedték a kórházból, két csoportba osztották - írja a HealthDay.

Az egyik csoportot olyan általános instrukciókkal küldték haza a kórházból, melyek között nem szerepelt a rendszeres séta vagy sport. A másik csapatnak azt mondták: sétáljanak nagyon sokat minden héten, három hónapon keresztül. A cél az, hogy 90-150 percet sétáljanak minden héten a vizsgálati időszak végéig.

A kutatás kezdetén a páciensek 85 százaléka számolt be enyhe, illetve súlyos fáradtságról. A vizsgálati időszak végére a 'sétáló' csapat 27 százalékánál javulás volt megfigyelhető ezen a területen, míg a másik csoport tagjainál ez csupán 19 százalék volt. A 'sétáló' csapat tagjai javulásról adtak számot a fájdalmak területén is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt

Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára

2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld

OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament

A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.

2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!

A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.

2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld

Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja