Hírek
2011. November 08. 07:12, kedd |
Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar
A lehetőség hiánya növeli az abortuszok számát?
A születéstervezést támogató Center for Reproductive Rights vizsgálata szerint az évi 20 millió engedély nélkül végrehajtott magzatelhajtás...
A születéstervezést támogató Center for Reproductive Rights vizsgálata szerint az évi 20 millió engedély nélkül végrehajtott magzatelhajtás többségét azokban az országokban végzik, amelyek szabályozása szigorúbban rendelkezik a nők reproduktív jogairól.
A Center for Reproductive Rights kutatásához számos ország jogrendszerét elemezte. Vizsgálatuk szerint az elmúlt közel húsz évben 26 országban enyhültek az abortusz végrehajtásának feltételei. Ezek Albánia, Benin, Bhután, Burkina Faso, Kambodzsa, Csád, Kolumbia, Etiópia, a Fidzsi-szigetek, Guinea, Guyana, Indonézia, Irán, Kenya, Mali, Marokkó, Nepál, Nigéria, Portugália, Szent-Lucia, Dél-Afrika, Spanyolország, Szváziföld, Svájc, Kelet-Timor és Togo. Ugyanezen időszak alatt viszont négy államban, El Salvador, Japán, Nicaragua és Lengyelország területén szigorúbb szabályozást vezettek be.
A kutatók szerint általánosságban kijelenthető, hogy Közép- és Dél-Amerika, Afrika és a Közel-Kelet államai azok, ahol hagyományosan szigorúbb az abortuszt érintő szabályozás. Ezzel ellentétben Észak-Amerikában, Európában és Ázsiában könnyebb feltételek mellett végezhető ilyen beavatkozás.
Az abortuszhoz való jogot támogató szervezet szerint évente mintegy 20 millió abortuszt hajtanak végre világszerte engedély nélkül, titokban, amely beavatkozások többségére a rigidebb jogrendszerű államokban kerül sor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
