Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2013. Július 16. 10:34, kedd | Helyi sport
Forrás: infoCegléd

A ceglédi judosok nyáron sem pihennek

A ceglédi judosok nyáron sem pihennek

Grand Prix ezüst, Universiade bronz, edzőtáborok

A nyári hónapok általában a pihenésről szólnak, nem így a judosoknál. A CVSE-KÖZGÉP versenyzői nagyüzemi módon járják a különböző versenyeket, edzőtáborokat. Előbb Bukarestben Ungvári Miklós lett ezüstérmes Europen Open-en, majd szintén, Ő két hét múlva Miami Grand Prix-en végzett a második helyen. A Miami versenyt követő edzőtáborozás után, egy hét pihenőt kaptak a versenyzők, majd rögtön utána a szokásos nyári, ceglédi edzőtáborral kezdték meg a felkészülést.

A PULZUS Szabadidő központban tartott edzőtáborban, három ország, több mint húsz szakosztályának közel száz versenyzője gyakorolt az egy hét alatt. A tábor remek lehetőséget nyújtott a Kazany-i Universiade, az Utrecht-i EYOF, illetve a Paks-i Atomkupára való felkészüléshez. A Szakosztály ezúton is köszöni, minden közreműködőnek a tábor zökkenőmentes lebonyolításához való közreműködését. Az Önkormányzati Hivatalnak, Csíkszeredai testvérvárosunk judosainak vendéglátását, a Heraklesz program és a TÁMOP-3.2.11/10-1/KMR-2010-0074 pályázat támogatását, illetve a Ceglédi Gyógyfürdő és Szabadidő Központ segítségét, akinek köszönhetően fürdőprogrammal lazíthattak a kemény edzések után.

A tábor sikerességét jelzi, hogy a Kazany-i Universiade-n - ahol két CVSE-KÖZGÉP versenyző lépett tatamira – Ungvári Attila végre régi önmagát idézve judozott. Az egyéni versenyen ötödik lett, míg a csapatban a 60kg-ban helyezetlen Majer Tiborral együtt a dobogó harmadik fokára állhatott. Attilának kilenc mérkőzése volt a viadalon, ebből hatot nyert, s mindössze hármat vesztett el, s ebből kétszer a többszörös világbajnok koreai Wang győzte le.

A pihenésre ezután sem lesz mód, a hét elején a paksi Atom Kupa edzőtáborban folytatódik a felkészülés, utána a hétvégén Attila a Moszkva-i Grand Slam-en, majd az azt követő edzőtáborban lép tatamira. A felkészülés első fázisát Szocsi-ban, az EJU edzőtábor zárja.

CVSE-KÖZGÉP Judo Szakosztály

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 23. 17:00, kedd | Helyi sport

Két forduló, két győzelem - remek rajt a bajnokságban

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese