Hírek
2017. November 10. 11:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
300 milliót csalt ki egy somogyi álbróker
Vádat emeltek egy álbróker ellen, a kaposvári férfi az ügyészség szerint háromszázmillió forint kárt okozott - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség az MTI-t pénteken.
Azt írták: a magát brókernek kiadó férfi 2011 és 2015 között 23 magánszemélytől mintegy 354 millió forintot vett át befektetésként, 15 százalékos hozam ígéretével vagy azzal, hogy a pénzre kölcsönként, likviditási problémái megoldására, illetve cégalapításhoz, vállalkozás indításához van szüksége.
A vádlottnak nem volt engedélye a pénzügyi szolgáltatási tevékenységhez, az átvett összegek egy részét befektette ugyan, de a többi pénzt magára költötte, vállalkozást nem indított. A 354 millió forintból végül csak 53,5 milliót tudott visszafizetni.
A Kaposvári Járási és Nyomozó Ügyészség jogosulatlan pénzügyi tevékenység, tizenöt rendbeli csalás és sikkasztás bűntette miatt börtönbüntetés és vagyonelkobzás kiszabását is indítványozta a bíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
