2017. Március 26. 15:18, vasárnap | Helyi
Forrás: Ceglédisport

Parádés játék, bravúros győzelem

A férfi kézilabda NB I 21. fordulójában pénteken este a Balatonfüredet fogadta a Ceglédi KK SE a Gál József Sportcsarnokban.

Az első félidőben remek védekezés és kiváló támadójáték mellett gyakorlatilag állva hagyta a Cegléd az egyébként nem gyenge játékerőt képviselő vendégeket és a szünetre 19!-12-re vezettünk. A második játékrész parázs csatát hozott, vészesen fogyott a nyolc gólos előny, de 28-27-nél, az utolsó percben Bíró Balázs feltette az i-re a pontot nagyon fontos góljával. Ezután még született egy-egy találat és a hősiesen küzdő Cegléd megérdemelten legyőzte a Balatonfüredet, hatalmas bravúrral megörvendeztetve a fantasztikus szurkolóinkat. Szép volt Fiúk!

CEGLÉDI KK SE - BALATONFÜREDI KSE 30 - 28 (19–12)

CEGLÉD: PALLAG - Lászlai, GRBOVICS 6, DÁVID, ANDJELICS 8(1), Radovics 2(1), BÍRÓ 6, Csere: Mojszilov (kapus), Perisics 5, Hódi 3, Tóth N., Megyeri, Edző: Nagy Károly

BALATONFÜRED: Risztanovics - Varsandán 1, Győri 6(4), KEMÉNY 5, Szemenov, KASPAREK 10, Gábori 1, Csere: Andó (kapus), Németh 1, Gerdán, Debreczeni 4, Petrovszki, Déber, Edző: Csoknyai István

Cegléd, 700 néző. V: Bócz, Wiedemann

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-1. 8. p.: 4-3, 14. p.: 7-4, 25. p.: 15-11, 31. p.: 20-12, 40. p.: 24-17, 52. p.: 28-24, 57. p.: 28-26

Kiállítások: 12, ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4

👨 Nagy Károly: – Ugyanúgy készültünk, mint bármelyik meccsünkre, annyi volt a különbség, hogy több munka volt az Ivánba, Grbovics visszatért, Andjelics fegyelmezetten játszott a meccs nagy részében, mindenki küzdött, harcolt, kiemelkedően védekezett a Máté, a közepesnél is jobb volt a kapusteljesítményünk. Voltak szakaszok, ahol a régi Ceglédre emlékeztető kézilabdát játszottunk. Iszonyatosan büszke vagyok a csapatra!

👨 Csoknyai István: – Az első félidő szörnyű volt számunkra, nem is emlékszem rá, hogy ennyi gólt kapjunk. Amire készültünk, a védekezés és a kapusteljesítmény nyomaiban nem volt az, ami várható lenne. A második félidőre sikerült rendezni a sorokat, kihasználtuk, hogy a hazaiak kiengedtek, benne volt a pontszerzés is, de a játék egészét nézve ma nem érdemeltünk pontot. Gratulálok a hazai csapatnak, sokat tett a győzelemért!

👨 Dávid Máté: - A csapattal egész héten erre a találkozóra készültünk, amit elterveztünk, azt meg tudtuk valósítani.

👨 Győri Mátyás: - Gratulálok a Ceglédnek! Igen, az első félidőben buktuk el ezt a mérkőzést. Nagy negatívum volt, hogy mínusz nyolc gólról kellett visszaküzdeni magunkat, de pozitívum, hogy egy gólra feljöttünk. Ebben a nagy hajtásban nem tudtunk úgy játszani, hogy ne csináljunk hibákat és végül ezért nem tudtunk pontot szerezni.

forrás: cegledisport.hu
fotó: Kisfaludi István